Veszprém Aréna – Részletes program

November 4. péntek (Nyitva tartás: 10-19 óráig)

10.00 – 19.00 Helyi termékvásár – bakonyi kézműves és élelmiszertermékek vására

11.00 – 19.00 Gasztroudvar – Bakony környéki éttermek kulináris kínálata

15.00 – 16.00 Hagyományainkból:

Báthory Banda
Szilágyi Táncegyüttes
Kis-Bakony Néptáncegyüttes

17.00 – 18.00 „Savanyó Jóska a híres bakonyi betyár” – zenés, táncos vásári komédia

Párhuzamos programok:

14.00 – 18.00 Mosolyvár Játszóház – népi játékok
14.00 – 17.00 Állatsimogató
 

November 5. szombat (Nyitva tartás: 9-19 óráig)

  9.00 – 19.00 Helyi termékvásár – bakonyi kézműves és élelmiszertermékek vására

10.00 – 19.00 Gasztroudvar – Bakony környéki éttermek kulináris kínálata

11.00 – 12.30 Parasztolimpia – veszprémi sportegyesületek közreműködésével

13.00 – 13.30 Forgórózsa mulatság – énekes játék a Szilágyi Táncegyüttessel

13.30 – 15.00 Nagymama portája – őszi praktikák és az ezerarcú káposzta

Káposztás rétes készítés, praktikák, népdalok
A káposzta élettani hatásai

15.30 – 18.00 Pásztorok nyelvén

Pásztor kézművesség, pásztor ételek, pásztortáncok, énekek

Rideg Marci és bandája, a Kinizsi Táltosai Táncegyüttes és a Veszprémi Ifjúsági Táncegyüttes műsora

Párhuzamos programok:

10.00 – 18.00 Pásztorpróba gyermekeknek
13.00 – 18.00 Mosolyvár Játszóház – népi játékok
11.00 – 17.00 Állatsimogató
 

November 6. vasárnap (Nyitva tartás: 9-18 óráig)

  9.00 – 18.00 Helyi termékvásár – bakonyi kézműves és élelmiszertermékek vására

10.00 – 18.00 Gasztroudvar – Bakony környéki éttermek kulináris kínálata

11.30 – 13.00 Nagymama portája – őszi praktikák és az ezerarcú káposzta

Káposztatisztítás, szeletelés, betöltés, fűszerezés, taposás, nyomatás, őszi praktikák, népdaléneklés, tánc, káposztás hajtóka-készítés a Lencseszemek Asszonykörrel

13.00 – 13.30 Forgórózsa mulatság a Báthory Bandával

13.30 – 14.30 „Mátyás király és az igazmondó juhász”

– interaktív zenés-táncos mesejáték gyermekeknek és felnőtteknek

15.30 Balkan Fanatik koncert

17.00 Díjátadó – közönségszavazatok alapján nyertes standok és termékek díjazása

Párhuzamos programok:

10.00 – 18.00 Pásztorpróba gyermekeknek
13.00 – 18.00 Mosolyvár Játszóház – népi játékok
11.00 – 15.00 Állatsimogató